Proč pozorování ptáků

O birdwatching, jak se pozorování ptáků ve světě říká, velmi výrazně roste zájem v řadě zemí, Českou republiku nevyjímaje - ta patří v pozorování ptáků ke světové špičce. A ve Velké Británii a v USA je birdwatching doslova fenomén - je nejrychleji rostoucí volnočasovou aktivitou vůbec!

Proč tomu tak je?

Je to dobrodružství a zároveň návrat k přírodě, po kterém touží stále více lidí. Asi nejvýstižněji to popsali na webu Klub 300 v článku "Birdwatching je především o radosti":
"Pozorování ptáků představuje pro každého z nás, kdo se mu věnujeme, obnovený kontakt s přírodou, který se z našich životů mnohdy vytrácí, zvolnění každodenního tempa, přirozenou cestu k duševní hygieně, k vyrovnanosti a pohodě. Přitom stačí tak málo, vzít do ruky dalekohled, do kapsy určovací příručku a s očima otevřenýma se rozhlédnout kolem sebe. Navíc se při pozorování ptáků mnohému naučíme, nejen o přírodě, ale i o vztahu člověka k jeho životnímu prostředí. Birdwatching je také o radosti, o sdílené radosti, o výměně zážitků spojených s neobvyklým pozorováním..."

Přitom se jedná o dobrodružství a koníček relativně finančně nenáročný...

CO K POZOROVÁNÍ PTÁKŮ POTŘEBUJETE?

Všechna práva vyhrazena © 2020-2024 pozorovaniptaku.cz
crossmenu