Kvízy

Otestujte si v jednotlivých kvízech vaší znalost ptáků které můžete vidět na krmítku, na zahradě, v lese nebo na vodní hladině našich řek, jezer a rybníků.

01. Ptáci na krmítku pro prvňáky

Pokud máte krmítko nebo se na zahradě či v lese občas díváte po ptácích, pak nebudete mít problém.
Spustit kvíz

02. Ptáci na krmítku pro druháky

Tady už jsou méně známí ptáci. Ale u každého je, při troše přemýšlení, jedna odpověď snadno vylučující. Buď je to známý pták a nebo ho vylučuje jeho název - když je na obrázku převážně žlutý pták, tak to asi nebude červenka. Takže to máte 50 na 50.
Spustit kvíz

03. Ptáci na krmítku pro třeťáky

Tady už žádné vylučování. A navíc je to často s chytákem - jeden z nesprávných ptáků je tomu správnému více či méně podobný. Tak zlomte vaz :-D!
Spustit kvíz

04. Vodní ptáci pro prvňáky

Pokud se čas od času zadíváte na hladinu rybníka nebo řeky, tak to pro vás bude brnkačka!
Spustit kvíz

05. Vodní ptáci pro druháky I.

Podobně jako u ptáků na krmítku - méně známí ptáci, jedna odpověď vylučující - takže zase 50 na 50.
Spustit kvíz

06. Vodní ptáci pro druháky II.

Jako u jedničky - méně známí ptáci a jedna odpověď vylučující - 50 na 50.
Spustit kvíz

07. Vodní ptáci pro třeťáky I.

U kvízů pro třeťáky vám zpravidla žádná vylučovací nápověda nepomůže. Tady už to chce trochu znalostí, zkušeností - a nebo štěstí :-D.
Spustit kvíz

08. Vodní ptáci pro třeťáky II.

Jako u jedničky - znalosti nebo štěstí :-D.
Spustit kvíz

09. Kachny pro fajnšmekry

Kvíz pro opravdové ptačí fajnšmekry!  Zkuste rozeznat všechny ty hodně se podobající samice a samce v prostém šatu u plovavých kachen. Je to opravdický ptáčkařský oříšek!
Spustit kvíz

10. Ptáci v letu

Ptáky nebudete pozorovat vždy je na hladině, na břehu či na okolních stromech. Často zamávají křídly a budete je pozorovat nad hlavou. To je, většinou, ještě obtížnější. Tím spíš, že zpravidla obtížně rozeznáte barvy, ale vidíte jen tmavou siluetu. Zkuste to, pro začátek, alespoň s letícími ptáky krásně vybarvenými.
Spustit kvíz

11. Vzácní hosté

Některé ptáky u nás nespatříte každý den. Naopak - spíše je to velká vzácnost a vzácná chvíle. Naučte se je poznávat, abyste si tu chvíli mohli vychutnávat s vědomím její vzácnosti.
Spustit kvíz

12. Krasavice a krasavci našich vod

Nejen přehlídková mola a červené koberce mají své krasavice a někdy i krasavce. Vlastně v přírodě je to většinou opačně, než u lidí - převažují krasavci. Dámy prominou. Naučte se tedy poznávat ty krásné ptáky. Abyste, je mohli s úpřátelsky oslovit, až je někdy potkáte.
Spustit kvíz
Všechna práva vyhrazena © 2020-2024 pozorovaniptaku.cz
crossmenu